top of page

VIRGINCORKBARK

Dünya'nın En Kaliteli Ağaç Türü 

Mükemmel Isı ve Ses yalıtımı sağlar.

Her bir metrekareyi tarzınızla doldurun; evinizin ve ofisinizin size daha neler sunabileceğine şaşıracaksınız. Horta ve Mato exotic duvar mantarları, ses ve ısı yalıtımında kullanılmasının yanı sıra dekoratif olarak da sizlere iki ayrı seçenek sunarak, yaşadığınız mekanlara doğanın sıcaklığını taşır.

 

Mantar (cork) son atmış milyon yıldır Batı Akdeniz çanağında (Portekiz, İspanya, Fransa, İtalya, Fas, Cezayir ve Tunus) yetişen ve çok tanınmış ismiyle Mantar Meşesi adıyla bilinen (Latince bilimsel ifadesi Quercus Suber) ağacın kabuğuna verilen isimdir.

Mato.JPG
Aldeia.JPG
MATO.JPG
Dekwall-Character-Bark.JPG

EXOTIC DUVAR MANTARLARI

Horta

 

Horta deckwall  exotic duvar mantarları , mantar  meşesi ağacı kabuklarından oluşur. Horta duvar mantarı serisi direk duvara yapıştırılarak uygulanır. Ebatları: 600x300x15mm  kalınlığındadır.

Horta  deckwall serisi  iki  katmandan oluşur. En üst katmanda doğal mantar meşesi ağacının kabuğu yer alır. İkinci  katmanda doğal  mantar  katmanı  yer alır.  Genel özellikleri  Sadece  duvarda uygulaması yapılan, üzerine herhangi bir PVC veya cila kaplanmaksızın , hem dekorasyon  hem de izolasyon malzemesidir. Direk duvara tabakalar halinde yapıştırılarak uygulanır. Ses ve ısı yalıtımının sağlanmasında kullanılmasının yanı sıra dekoratif  görüntüler oluşturmak içinde kullanılabilinir. Özellikle genel mahaller için duvar kağıdı veya boya ile kombinasyonlu kullanıldığında, çok değişik duvar modelleri yaratmaya çok uygundur.Yine bütün Wicanders ürünlerinde olduğu gibi muadili olmayan bir malzemedir.

 Mato

 

Mato deckwall exotic duvar mantarları, mantar  meşesi ağacı kabuklarından oluşur.Mato duvar mantarı serisi direk  duvara yapıştırılarak uygulanır. Ebatları:600x300x18mm veya 300x300x18mm  kalınlığındadır.

Mato deckwall serisi   iki katmandan oluşur. En üst katmanda doğal mantar meşesi ağacının kabuğu yer alır. İkinci  katmanda doğal  mantar  katmanı  yer alır. Genel özellikleri  Sadece  duvarda uygulaması yapılan, üzerine herhangi bir PVC veya cila kaplanmaksızın , hem dekorasyon  hem de izolasyon malzemesidir. Direk duvara tabakalar halinde yapıştırılarak uygulanır. Ses ve ısı yalıtımının sağlanmasında kullanılmasının yanı sıra dekoratif  görüntüler oluşturmak içinde kullanılabilinir. Özellikle genel mahaller için duvar kağıdı veya boya ile kombinasyonlu kullanıldığında, çok değişik duvar modelleri yaratmaya çok uygundur.Yine bütün Wicanders ürünlerinde olduğu gibi muadili olmayan bir malzemedir.

bottom of page