top of page

Biz kimiz ?

 

Aky Ahşap ve Zemin Sistemleri Ltd Şti, Portekiz'in Amorim şirketler grubunun, Wicanders profesyonel zemin ve duvar ürünlerinin Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır. Firmamız mantar sektöründe Uluslararası pazarda lider olan Portekiz'le tanışmamızın ardından, yüzyıllardır bilinen mantarın parkede kullanımından doğan konfor ve pratikliği ülkemiz insanlarına da tanıtmak amacıyla kurulan Aky Zemin, Wicanders markasıyla sektörde özellikle mimari ofisler ve büyük projeler içerisinde en çok tercih edinilen markalar arasında, wicanders ürünleri ile kendine belirli bir yer edinmiştir. Wicanders Portekiz'de Amorim Grubu tarafından üretilmektedir. Amorim Grubu tüm dünyadaki mantar meşesi ağaçlarının resmi bakıcısı durumundadır. Mantar üreten mantar meşesi ağaçları hangi ülkede yetişiyor olursa olsun Amorim firması tarafından korunmakta ve bakımı yapılmaktadır. Aky Zemin  bir dünya markası olan Wicanders ürünlerinin Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır.Hedefimiz markamıza yakışır bir operasyon vererek, temsil ettiğimiz markayı en iyi hizmetle en iyi yerlere taşımaktır.Kaliteli ürün ve kaliteli hizmet anlayışındaki firmalarla bayilik ağını da daha da geliştirerek, zemin sektöründe Wicanders ürünlerinin tanıtımı yanında satış, uygulama ve satış sonrası hizmet vermektedir. Profesyonel kalite ve hizmet anlayışı, yüksek müşteri memnuniyeti odaklı bir firmayız. Hedeflediğimiz yüksek standartları korumak ve Firmamızı her konuda yenilemek en büyük amacımızdır.

 

Wicanders'ın adını öncelikle doğru yerlere taşımak,bu satış adına değil, ürünümüzle kalitenin birlikte anılmasını istiyoruz.Amacımız çok büyük işler yapan, çok fazla miktarda mal satan firma olmak değil, uygun fiyatlarla çok kaliteli ürünleri doğru tekniklerle uygulayarak satmak ve uzun vadede başarıyı yakalamak.Çünkü geçmiş dönemde şunu gördük; kısa vadeli heyecana kapılıp geçici çözümler üreten firmaların bir süre sonra ortadan kalktığını, kalıcı olmadığını geçmişlerinde olumsuz izler bıraktığını gördük.Biz bu sonuçları yaşamak istemiyoruz.Deneyerek öğrenmektense izleyerek öğrenmeyi tercih ettik.Bu konuda doğru saptamalar yaptığımıza inanıyoruz. Ürün satışı yaparken dört pazarlama kanalına birden yöneldik:Mimar, bayi, proje ve nihai tüketici.Bu süreçleri izlerken, bayilerimizin nihai tüketicilere yaptıkları satıştan zarar görmemeleri adına bayilerimizin bulunduğu bölgede hiçbir şekilde satış yapmıyoruz.O bölgeden bize talepler geldiğinde muhakkak o bölgemizdeki bayimize yönlendiriyoruz. Uyguladığımız fiyat politikalarını daima bayilerimizi destekleyici yöndedir.Önemli olan bayilerimizin bizim kalite anlayışımız ile hareket ediyor olabilmesidir.Bizim hedefimiz üreticilerden proje sahiplerine, yani proje sahibi eliyle direkt nihai kullanıcıya ürünün en uygun fiyatla ve en doğru uygulama kalitesiyle sunulması. Dolayısıyla hayata geçirilmesi belki biraz zordu ama biz bunu seçtik, hep toplu konutlara, yoğun ticari mekanlara ve büyük villa projelerine yöneldik.

Çünkü İthal ettiğimiz, temsilciliğini yaptığımız ürünler kalite, çeşitlilik ve fiyat adına tüm mimarlara hitap edebilecek doğru ürünler.Mimarlarımız, yarattıkları projelerde farklı, dekoratif ve kalite istiyorlar biz bunu görüyoruz.Ama mimarlarımızın müşterileri yani nihai tüketiciler, ekonomik fiyat istiyorlar, biz onlara bunu da sunuyoruz.Evde birçok şeyi değiştirebiliyoruz ama yenilemenin zor olduğu parkenin sadece görsel anlamda güzellik değil eş zamanlı olarak sağlıklı, uzun ömürlü ve ekonomik olması, saydığımız tüm bu özelliklerin birbirleriyle örtüşmesi gerekmektedir. Sonuçta ne kadar kusursuz iş yapıyorsak o kadar kalıcı, o kadar sağlıklı ve o kadar doğru anıldığımızı anladık. Yıllardan beri çalıştığımız gerekli eğitimi almış kadrolu ekiplerimizle uygulama işlemlerini yapmaktayız. Ürünleri uygularken detay çözümlerde orijinal malzemeler kullanıyoruz. Bu da problemlere doğru çözümler üretmemizi kolaylaştırıyor. Doğru üretilmiş malzemenin aynı zamanda doğru yerlerde kullanılması gerekiyor, kullanılan mekan seçimlerinin, uygulama tekniklerinin doğru olması gerekiyor. Türkiye'de, kendini ispat etmiş tüm meslektaşlarının şikayet etmiş olduğu gibi satıcı bilinçli değil, nihai tüketicinin bilinçli olmasını beklemiyoruz. Çünkü herkesin hayatını kazandığı, herkesin ilgi duyduğu bir iş var.İşimize eğer saygı duyuyorsak öncelikle işin detaylarını ve gereklerini öncelikle bizim öğrenmemiz gerekiyor.Eğer bizler ürünlerimizi temsil ederken birlikte hareket edeceğimiz partnerlerimizi, bayilerimizi, mimarlarımızı ürünlerimizin sadece ticari özellikleriyle değil, teknik özellikleriyle de aydınlatabiliyorsak, ileride zamanla doğabilecek olası sorunları ve çözümleri baştan anlatabiliyorsak problemleri baştan çözmüş oluruz.

bottom of page