top of page

 

Cork - A truly nature’s miracle!

 

Wicanders, yenilikçi Corktech teknolojisi sayesinde, uzun yıllar boyunca eşsiz özelliklere sahip zemin ve duvar kaplamaları geliştirmiştir. En gelişmiş teknolojiler ve mantar meşesi kabuğunun doğal özelliklerini bir araya getiren benzersiz tasarımlı çok katmanlı yapının kullanılmasıyla birlikte, güzellik, konfor ve dayanıklılık arasındaki mükemmel uyumu veren üst düzey bir zemin kaplama standardına ulaşılmıştır.

Wicanders zemin kaplamaları, en üst düzeyde dirençli cilalar tarafından korunan çeşitli dekoratif malzemelerle birlikte temin edilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

The importance of Cork Oak

 

Mantar (cork) son atmış milyon yıldır Batı Akdeniz çanağında (Portekiz, İspanya, Fransa, İtalya, Fas, Cezayir ve Tunus) yetişen ve çok tanınmış ismiyle Mantar Meşesi adıyla bilinen (Latince bilimsel ifadesi Quercus Suber) ağacın kabuğuna verilen isimdir.

 

Dünya yüzündeki ekolojik sistemi destekleyen mantar (Cork) çok geniş bir ürün yelpazesi ile zengin ekonomik değere sahiptir. Mantar çeşitli alanlarda uygulamaları ile mükemmel bir sızdırmazlık,ses, ısı ve titreşim izolasyon ürünüdür.. Tüm dünyada yıllık mantar kabuk hasadı 340.000 tondur.

 

Portekiz 185.000 ton ile toplam üretimin % 54’üne sahiptir. Çanak şeklinde ve on dört köşeli hücresel bir yapısı vardır. Bu yapı içerisinde havayı bloke etmiştir. 1 cm3 mantarda ortalama 40 milyon adet birbiriyle çok sıkı bağlantılı hava dolu hücre mevcuttur.

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
bottom of page